Sint Jozef Parochie

Archief nieuws 2018

De Joanneskerk blijft open, hoe nu verder?

Het bisdom Den Bosch heeft 28 juli jl. namens het Vaticaan vernomen dat het besluit van bisschop Gerard de Korte om de Joanneskerk aan de eredienst te onttrekken, is afgewezen.  In een reactie op de landelijke media zegt een woordvoerder van het bisdom dat de Congregatie de redenen voor sluiti...

Decretum Bisschop Mgr de Korte inzake sluiting H. Joanneskerk Oisterwijk

Decretum inzake sluiting H. Joanneskerk Het kerkbestuur heeft uit handen van bisschop Mgr. G. de Korte een schrijven ontvangen gericht aan de gelovigen van de R.K. Parochie Sint Jozef, gevestigd te Oisterwijk in het bisdom van ’s-Hertogenbosch, aangaande het onttrekken van de H. Joanneskerk aan d...

Uitstel van sluiting van de Joanneskerk

Het is een turbulente week geweest bij een ieder die betrokken is bij de Joanneskerk, maar ook voor de hele parochiegemeenschap van St. Jozef. Op maandag 25 juni bereikte ons via de media het bericht dat de aangekondigde sluiting van de Joanneskerk was opgeschort vanwege een bezwaarschrift van enkel...

Er komen veel veranderingen aan..

Er komen veel veranderingen aan… De komende maanden zullen er in kerkelijk Oisterwijk grote veranderingen plaatsvinden. Zoals alom bekend zal de Joanneskerk aan de Lind per 1 juli haar deuren sluiten. En dit slechts anderhalf jaar na de sluiting van nog een andere kerk in Oisterwijk: de Levensker...

Vieringen Oisterwijk en vervoer naar St. Petruskerk na 1 juli

Wijizgingen zijn ook opgenomen in het schema: reguliere vieringen wat u kunt vinden op de startpagina bij vieringen Eucharistievieringen: H. Joanneskerk zaterdag 17.00 uur Eucharistie In de Joanneskerk blijft de mogelijkheid voor uitvaarten, huwelijken, jubilea en doopvieringen.  Maria...

Abraham en Elisabeth navolgen

Op dinsdag 27 februari waren we als parochianen van de Joannes- en de Petruskerk uitgenodigd voor een inspirerende avond in verband met de parochiefusie. De bijeenkomst vond plaats in de kelder van de Joanneskerk. Voor mij was het jammer om te zien dat we maar met z'n twaalven waren. Pastor Ad Veres...

Uitnodiging verdiepingsavond rond Abraham en Elisabeth

Abraham traject Voor alle parochianen van de Joannes- en Petrusgemeenschap Als parochianen van de Joannes- en Petrusgemeenschap binnen onze Jozefparochie staan we voor grote veranderingen. De op handen zijnde sluiting van de Joanneskerk en -pastorie vormt een ongekend grote uitdaging. Ten eerste natuurlijk voor de...

Parochievernieuwing volgens het "Abraham - en Elisabeth" traject

            Begin oktober heeft de bisschop het besluit genomen om in Oisterwijk de Joanneskerk en annex pastorie per 1 juli 2018 te sluiten en de Petruskerk aan te wijzen als de centrale kerk voor onze fusieparochie.  Dit pijnlijke en ingrijpende besluit hee...

Persbericht vanwege sluiting H. Joanneskerk

De ontkerkelijking neemt steeds meer toe. Dit geldt ook voor de St. Jozefparochie.Zo waren er in 2015 nog 60 dopen,  in 2016 is dit aantal teruggelopen naar 34 . Ook het aantal communicanten en vormelingen neemt jaarlijks af, evenals de kerkelijke uitvaarten en het kerkbezoek in de weekend die...

Brief blauwe zusters, Adventsactie 2018

We mochten afgelopen week een brief ontvangen van de blauwe zusters waarin zij hun dankbaarheid uitspreken voor de opbrengst van onze adventsactie die geheel ten gunste is gekomen voor hun werk in Jordanië. Dank voor uw giften!! Tijdens de Adventperiode en de Kerstdagen is er gul gegeven voor ...

Kerstboodschap

Kunnen ontvangen Het Kerstfeest biedt niet alleen de kans om vrede in onze wereld voort te brengen en die in gezamenlijkheid te vieren. Kerstmis heeft het ook in zich om een feest van ontvankelijkheid te worden. Juist kinderen zijn het meest ontvankelijk: in hun openheid die soms wel onbegrensd lij...

Kerstbezoek van Basisschool De Bunders

Basisschool De Bunders heeft een bezoek gebracht aan de levende Kerststal in de Petruskerk. zie hier enkele foto's van dit bezoek. Klik op de foto's om ze te vergroten...

Kerstviering basisschool De Tovervogel

Basisschool De Tovervogel is de Kerst begonnen met een hele mooie Kerstviering in de Petruskerk. zie hier enkele foto's van deze mooie viering. Klik op de foto's om ze te vergroten...

Actie Advent en Kerst 2018

Houd Anjara warm en gezond! “Wat je aan de minsten der Mijnen…” Elke dag eten, verwarming, onderwijs, schoolvervoer De Adventsactie van vorig jaar was voor de huizen van de ‘Blauwe Zusters’ voor gehandicapte kinderen in Bethlehem. Deze komende Advent en Kerstdagen gaan we onze steun gev...

Bezinnen met iconen

Aan de hand van het leven met Maria   ...

Een nieuw seizoen Club412!!

Op zaterdagavond 1 september beginnen we weer!! Al voor het vierde jaar! Club 412 is een jeugdclub voor tieners van 12 tot en met 16 jaar vanuit alle kerken in Haaren, Moergestel en Oisterwijk. Elke twee weken komt de club samen en gaan we samen praten en discussiëren over muziek, vriendschap...

In memoriam: Herman Jozef van den Broek

Emeritus pastoor van de voormalige parochie St. Jans Onthoofding Moergestel Herman van den Broek kwam uit het Land van Maas en Waal. Hij werd in 1933 geboren in Boven-Leeuwen als nakomertje in een gezin waar het geloof vanzelfsprekend deel uitmaakte van opvoeding en het dagelijks leven.  Na he...

Hubertusbroodjes

Op 3 november vierden we Sint Hubertusdag. De heilige Hubertus was de patroonheilige voor de jacht. Op deze dag worden volgens de katholieke traditie de Hubertusbroodjes of Hubkes gegeten. Hubertusbroodjes zijn gewijde broodjes die zouden beschermen tegen hondsdolheid. Vroeger nam iedere kerkganger...

Foto impressie Schoenendoosviering

Zondag 28 oktober was er in de St. Petruskerk een gezinsviering omtrent de schoenendoosactie. Van deze viering hebben we een mooie foto impressie gemaakt. Om de foto's goed te kunnen bekijken, klikt u op de foto, deze word dan automatisch vergroot. Gebruik de pijltjestoetsen om naar de volgende fot...

Terugblik: Afscheidsdienst en receptie pastor Christof van Buijtenen

Op zondag 23 september vierden we in een goed gevulde St. Petruskerk om 11.00 uur een plechtige Eucharistieviering ter gelegenheid van het emeritaat van priester Christof van Buijtenen. Aan het eind van de viering hield pastoor Francis De Meyer een dankwoord over al het goede wat pastor Christof voo...

Geloofscursus St. Jozef parochie Oisterwijk

Bezinning en verdieping: Groeien in gemeenschap Ruim twee jaar zijn we in Haaren, Moergestel en Oisterwijk met elkaar op weg in de nieuwe parochie St. Jozef. In diverse werkgroepen en projecten wordt er samen gewerkt om de boodschap van het evangelie op verschillende manieren gestalte te ...

Gregoriaanse gezangen: een eeuwenoude traditie!!

In de St. Petruskerk worden al eeuwen de kerkdiensten met gregoriaanse gezangen opgeluisterd, ook vanouds gezongen door een mannenkoor. Tegenwoordig maakt dat groepje van meer dan 10 mannen ook deel uit van het nog altijd redelijk grote gemengde Caeciliakoor dat onder leiding staat van een beroepsmu...

Boodschap Mgr. De Korte: Trouw blijven in moeilijke tijden

Broeders en zusters, De afgelopen weken is onze Kerk helaas vaak negatief in het nieuws geweest. Er was het nieuws over seksueel misbruik van minderjarigen in de Verenigde Staten. En op het hoogste niveau van onze Kerk wordt onze goede paus ervan beschuldigd niet adequaat te hebben gereageerd op si...

Terugblik: Dagbedevaart Kevelaer

Op maandag 3 september zijn we met zo’n 30 parochianen uit de kernen Moergestel, Haaren en Oisterwijk vertrokken op bedevaart naar Kevelaer. De bus stond om 08:15 uur al klaar voor ons bij de Petruskerk. In kevelaer aangekomen konden we nog net aansluiten bij de processie richting de Genadekapel...

Aartsbisschop uit Uganda gaat voor in de Eucharistieviering

Aartsbisschop John Baptist Odama uit het bisdom Gulu, Uganda was afgelopen week te gast in de Sint-Jozefparochie. Hij was op zondag 13 mei hoofdcelebrant in de Eucharistieviering van 11.00 uur in de H. Joanneskerk te Oisterwijk.  Het was een mooie Eucharistieviering die in het Nederlands en En...

Aartsbisschop Odama uit Uganda bezoekt onze parochie

In de week van 7 t/m 13 mei zal Aartsbisschop Odama uit Uganda een bezoek brengen aan de Nederlandse Kerkprovincie. Hij zal daarbij ook te gast zijn in onze Jozefparochie. Op zondag 13 mei zal de Aartsbisschop voorgaan tijdens de eucharistieviering om 11:00 uur in de H. Joanneskerk te Oisterwijk. Er...

Allerheiligen en Allerzielen

Elk jaar op 1 november herdenkt de Katholieke Kerk alle heiligen, bekend en onbekend. Deze feestdag heet Allerheiligen en is één van de belangrijkere kerkelijke feesten. Het wordt sinds de vierde of vijfde eeuw gevierd. Op 2 november worden jaarlijks alle overleden gelovigen herdacht. Deze gedenkd...

Foto impressie: 60 jarig jubileum pastor H. van den Broek

Foto impressie 60 jarig jubileum van pastor Herman van den Broek Op 31 mei 1958 werd Herman van de Broek priester gewijd. In 1973 werd hij pastoor in de parochie Kerk St. Jans Onthoofding in Moergestel. Daarnaast werd hij in 1975 benoemd tot 'deken' in het Dekenaat Oisterwijk wat hij...

Foto-impressie Oecumenische Pinksterviering 20 mei

OECUMENISCHE PINKSTERVIERING  In een prachtige omgeving in het openluchttheater in Oisterwijk is op zondag 20 mei op eerste Pinksterdag de jaarlijkse traditionele Pinksterviering gehouden. Met prachtig weer en tegen een bijzondere achtergrond, de basiliek die het decor vormde van de musical Re...

Gezamenlijke jaarafsluiting met een Dank U wel - viering in de Petruskerk

Afgelopen zaterdag hebben we met alle communicanten van de parochie het communiejaar afgesloten in en en rondom het St. Jozef centrum en de Petruskerk. Samen hebben we spelletjes gedaan, lekker gegeten en daarna afgesloten met een gezinsviering in de kerk. De gezinsviering stond voor onze communican...

Terugblik: Eerste H. Communievieringen 2018

De communicanten van Moergestel samen met pastor Ad Verest,. Foto's gemaakt door Masja Vlaminckx Tijdens de vieringen hebben de communicantjes het bijzondere sacrament van de 1e H. communie mogen ontvangen. Het was een groot feest, waarbij de kinderen er prachtig uitzagen. De kerken waren goed gevuld met trotse ouders en familieleden van de jonge communicantjes. De kinderkoren&nb...

Terugblik: Vormselviering 2018

Zaterdag 3 maart was er dan eindelijk de dag waarop onze jongens en meisjes het sacrament van het Heilig Vormsel mochten ontvangen. De afgelopen maanden hebben zij zich in 6 lessen voorbereid. Hebben ze met elkaar gedeeld waarom ze gevormd wilden worden en ontdekt wat de Heilige Geest met je do...

Afscheid Kees en Annie Schrama

Zoals vorige week in de Nieuwsklok al op de voorpagina prijkte: Kees en Annie Schrama nemen 24 juni afscheid van de Joanneskerk hier in Oisterwijk. Dat zal gebeuren in de reguliere zondagsviering van 11 uur die door een aantal betrokken parochianen geheel in het teken van dit afscheid wordt gezet. L...

Uitstapje Vormelingen naar 'Power of Fire'

Half 10 in de ochtend: Grote groepen jongens en meisjes in de leeftijd van 11 / 12 jaar stappen uit de bus de Parade op en gaan op weg naar de St. Jan. Op weg ook naar de Power of Fire, de jaarlijks terugkerende, speciale dag voor alle vormelingen uit het bisdom Den Bosch.  Van Nijmegen tot Til...

Laatste avond Alpha-cursus 2017-2018

Woensdag 11 april was de laatste avond van de cursus.  In 11 avonden en 1 zaterdag is veel verteld over de basis van ons geloof. Wie is Jezus? Waarom moest hij sterven aan het kruis? Wat betekent hij voor jou? Wat doet de H. Geest? En nog veel meer! Ieder jaar weer nieuwe deelnemers en gelukkig...

Paasboodschap

Pasen! Als we het in weinig woorden moeten zeggen:  Pasen gaat over dood en leven. De achtergrond van Pasen is donker en koud. Jezus is aan het kruis gestorven. Zijn vrienden hebben Zijn dode lichaam in het graf gelegd. De steen is voor het graf gerold. De stilte rond het graf is onomkeerbaar. ...

Fotoverslag: Palmpasenstokken en Palmzondag

In alle drie de kernen van onze parochie zijn kinderen actief geweest met het maken van Palmpaasstokken in de week voor Palmzondag. Op de zaterdag voor Palmzondag en op Palmzondag zelf werd de intocht van Jezus in Jeruzalem in de kerken gevierd. De kinderen mochten in processie met hun Palmpaas...

Parochiaan aan het woord: Vrijwilligersfeest Oisterwijk

Op 12 januari valt de uitnodiging voor de vrijwilligersavond in mijn mailbox. Voor de eerste keer gezamenlijk: Joannes- en Petrus. ‘Natuurlijk’ denk ik: aanmelden. Dat laatste vergeet ik, vergeet het ook in mijn agenda te zetten. Tot twee dagen voor de avond. Oeps… een mailtje redt mij. W...

Communicanten en Vormelingen van de St. Jozefparochie 2018

Communicanten en Vormelingen 2018 uit Haaren, Moergestel en Oisterwijk. De vormelingen ontvangen van Mgr. G. de Korte hun H. Vormsel op zaterdag 3 maart om 19.00 uur in de St. Petruskerk  De Haarense communicanten ontvangen op zondag 15 april om 10.30 uur hun Eerste H. Communie in de Heilige ...

Foto-impressie gebedsviering carnaval Haaren

Een impressie van de carnavals-gebedsviering  in de H. Lambertuskerk op carnavalszondag. M.m.v. Prins Wener d'n XXIIste, Jeugdprins Ivar d'n Urste, Prins Bob d'n Urste en vele anderen Fotograaf: Peer Franken, Franken-fotoservice...

Foto-impressie carnavalsmis St. Petruskerk

Een impressie van de Eucharistieviering in de St. Petruskerk op carnavalszondag. M.m.v. Prins Danny en Prinses Janneke van KansPlus Oisterwijk e.o....

Terugblik: Club 412 in Sirkelslag

Vrijdag 2 februari waren er 16 tieners naar de Rotonde gekomen om het landelijke online-spel Sirkelslag te spelen. We konden dus 2 groepen maken, die met elkaar konden strijden. Landelijk waren er 613 groepen die op hetzelfde tijdstip via de computer meededen en door Klaas van Kruistum aan...

Activiteiten Kinderclub St. Jozef 2017-2018

In september gaan we weer starten met een nieuw werkjaar. De kinderclub van onze parochie geeft geloofsvorming voor kinderen in de leeftijd van 7 t/m 12 jaar middels het project “Het Licht op ons pad”. Kinderen uit Haaren, Moergestel en Oisterwijk kunnen mee doen door lid te worden van de“kind...

Alpha cursus 2018

Op woensdagavond 31 januari 2018, om 18.30 uur gaat de Alpha-cursus weer van start in de pastorie van de Joanneskerk. In de cursus gaan mensen met anderen op zoek naar de zin van het leven. Ontdek in ongeveer elf bijeenkomsten wat het christelijk geloof inhoudt. Eigenlijk is het een avontuur om de ...

Tentoonstelling en bezinningsavond 'Op weg naar Pasen met 10 iconen'

Wenende vrouwen en Simon van Cyrene In de St. Petruskerk is er vanaf 19 maart een tentoonstelling te zien:  “Op weg naar Pasen met 10 iconen"  van iconograaf Geert Hüsstege jr..,  Deze iconen kunt u komen bewonderen tot en met Pasen.  Bezinningsavond   Donderdag 22 maart hebben we een ...

Vormselvoorbereiding Sint Jozef Centrum

De afgelopen maanden hebben de vormelingen uit de drie geloofskernen van onze parochie zich gezamenlijk voorbereid op het ontvangen van het sacrament van het H. Vormsel via het project “Kom Heilige Geest”.  Zie hier een kleine foto reportage van de voorbereidingen. Zaterdag 3 maa...

Communievoorbereiding 2017-2018 in de St. Jozef parochie

Deze maand gaat in onze parochie in de verschillende kerken de communievoorbereiding weer van start. Tijdens de ouderavond krijgt u van de werkgroep ter plaatse, informatie over de inhoudelijke en praktische zaken van de communie en de voorbereidingen daartoe. U kunt uw kind opgeven tijdens deze oud...

Vormselvoorbereiding 2017-2018 in de St. Jozef parochie

De parochie St. Jozef start eind november a.s. met de voorbereiding van het H. Vormsel voor alle kinderen uit Haaren, Moergestel en Oisterwijk. De Vormselvoorbereiding zal plaats vinden in het St. Jozef Centrum, Kerkstraat 95A te Oisterwijk.  De vormselviering vindt voor alle kinderen uit...

Een parochiaan aan het woord - nieuwjaarsreceptie

Nieuwjaarsreceptie Oisterwijk, Afgelopen zondag was ik bij de nieuwjaarsreceptie in het Jozefcentrum. Ook vorig jaar was ik hier, toen nog onwennig, omdat de Levenskerk nog maar net dicht was. Ditmaal waren er minder mensen dan vorig jaar en was het voor iederéén wat wennen: er werd geen Petrussp...

Nieuwjaarswens

Het nieuwe jaar 2018 stelt ons voor een grote opdracht: zichtbaar maken dat onze parochie bestaat uit mensen en niet uit gebouwen. Daarom is het onze taak om samen onze kerkgemeenschap op te bouwen, ieder met de eigen gaven en verantwoordelijkheid daarin. De nieuwe Jozefparochie wil deze opbouw fac...
Sint Jozef Parochie