Sint Jozef Parochie

De Vastenactie is weer begonnen

Vanuit de Kerk St. Jans Onthoofding in Moergestel steunen we dit jaar het landelijke Vastenproject in San Salvador.

In 2017 staat de hoofdstad van El Salvador centraal in de Vastenactiecampagne en dan speciaal de wijken Apopa en Mejicanos. San Salvador in het algemeen en deze wijken in het bijzonder gaan gebukt onder extreem veel geweld door criminele bendes, de ‘mara’s’. De mara’s hebben ieder een eigen territorium en beheersen het leven in ‘hun’ wijken volledig. Mensen worden bedreigd, afgeperst en beroofd. Wie praat met de politie, wordt ernstig verminkt of vermoord. Het betekent ook dat mensen niet van de ene wijk naar de andere kunnen: dan worden ze beschouwd als indringers op vreemd terrein. Lees hier meer....

Vanuit de H. Lambertuskerk in Haaren en de H. Joanneskerk en de St. Petruskerk in Oisterwijk steunen we dit jaar het vastenactieproject voor de vervolgde christenen in het Midden-Oosten.

Christenen staan in deze landen onder enorme druk: zij staan bloot aan afschuwelijke vervolging. Velen zijn van huis en haard verdreven, of kunnen er niet meer wonen vanwege de verwoesting van hun huizen. Velen zijn gevlucht omdat IS het volgende eist: Wordt moslim, of betaal een extra hoge belasting voor bescherming, of vlucht want anders wacht je de dood. Lees hier meer....

Beide projecten kunnen uw steun goed gebruiken.
- Achter in de kerken staan bussen waarin u uw bijdrage kunt doneren.
- Voor het project in Moergestel zullen speciale zakjes van dit vastenproject in de week voor de Goede week huis aan huis worden bezorgd en na Pasen door collectanten worden opgehaald.

Sint Jozef Parochie